Türkçe

Yönetim Genel Kurul Tutanakları Bankla Hesap No.larımız Foto Albüm Duyurular Yönetim Planı Personelimiz Yönetimden Teşekürler Mavi Bayrak Köşemiz. Faliyet Raporları Çevre Eğitim Etkinlikleri Sitemiz Hakinda Basin Haberleri Kültür ve Sanat günleri SİTEMİZİN TARİHÇESİ SAHİLKENT SPOR KULÜBÜ

MAVİ BAYRAKLI PLAJ AÇILDI STAR

 Tarih : 04.09.2013 - 13:22:03

 

Uluslar arası geçerliliği bulunan Mavi Bayrak almaya hak kazanan Engürü Sitesinin Palmiye Plajı, geçtiğimiz günlerde düzenlenen tören ile resmi olarak açıldı.

 

 

AYVALIK ENGÜRÜ SİTESİ PALMİYE PLAJININ AÇILIŞINI AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI HASAN BÜLENT TÜRKÖZEN SİTE SAKİNLERİNİN ALKIŞLARI İÇERİSİNDE YAPTI. TÜRKÖZEN’E VE BELEDİYE MECLİS ÜYELERİNE DESTEKLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDEN SİTE BAŞKANI GÜRSEL USLU, “ÇÖPLÜKTEN MAVİ BAYRAK ÇIKARTTIK”DEDİ. TÜRKÖZEN, “ÖRNEK BİR TESİS OLMUŞ” Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, CHP’li Belediye Meclis üyeleri, Engürü Tatil Sitesi Başkanı Gürsel Uslu, Site Yönetiminin hazır bulunduğu açılışa çok sayıda site sakini de katıldı. Ayvalık’a ve siteye hayırlı olması dileğinde bulunarak kurdeleyi kesen Ayvalık Belediye Başkanı Hasan Bülent Türközen, “Site Başkanı geçen yıl bize müracaat etti. Burası Ayvalık Belediyesine terk edilmiş bir yeşil alandı. Burayı rekreasyon alanına çevirdik. Böyle bir yatırım yapabilmek için bu gerekliydi. Böyle bir tesis yoktu. Özenli ve düzenli tüm sitelerin ihtiyaçlarını karşılayabilecek bir tesis. Olağanüstü güzellikte bir tesis kazandırdıkları için site başkanı ve yönetimine teşekkür ediyorum. Örnek bir tesis olmuş” dedi. “ÇÖPLÜKTEN MAVİ BAYRAK ÇIKARTTIK” Engürü sitesindeki plajın eskiden bir çöplük olduğunu söyleyen Site Başkanı Gürsel Uslu, gerek site gerekse belediyenin desteği ile çöplükten Mavi Bayrak çıkardıklarını kaydetti. İngiltere’de yaşayan turizmci site başkanı Uslu, yarısını kendi cebinden harcadığı diğer yarısının da site sakinleri tarafından karşılandığı ve yaklaşık 1,5 milyon liraya mal olan plajın ‘Ege’nin Yıldızı’ kategorisinde Bodrum ile yarıştığını belirterek, tüm detayların özenle hazırlandığı plajın bu dereceyi elde edeceğine inandığını ifade etti. Gürsel Uslu, bir zamanlar çöplük olan plaja Mavi Bayrağı hak etmesi sürecinde destek verdikleri için site yönetimine ve Ayvalık Belediyesine teşekkür etti. Uslu, “Çöplükten Mavi Bayrak çıkardık. Mitralyöz burnu çöp atılan bir yerdi. Gece arabayla gelip içki içenlerin mekanıydı. İngiltere’de turizmle uğraşıyorum. Burası için Mavi Bayrak alacağım dediğimde çoğu kişi gülmüştü ama aldık. 1 milyon liranın üzerinde harcama yapıldı. Bunun 550 bin lirasını Engürü Sitesi ödemeyi üstlendi. Geri kalanını ben harcadım. Ancak görüyoruz ki Mavi Bayrak bu sitedeki evlerin değerini yüzde 30 arttırdı. 229 kişi kalıyor sitede ancak plajdan çevre sitelerde kalanlar da yani yaklaşık 4 bin kişi faydalanıyor. Bunlar bizi mutlu diyor. Bu kadar 5 yıldızlı tesis varken ilk yıl içinde Mavi Bayrak kitapçığında yer aldık ve Ege’nin Yıldızı Kategorisinde Bodrum gibi yerlerle yarışıyoruz. Bir engelimiz var buradaki GSM şirketine ait direk. Onun kaldırılması için belediyeye talepte bulunduk. O zaman engelimiz kalmayacak ve Ege’nin yıldızı olacağımıza inanıyorum” dedi. Açılışın ardından Uslu, Başkan Türközen ve beraberindeki heyete plajı ve Mitralyöz burnunu gezdirdi.

 

Editor ilhan Kucuk

30/10/2020 Gün Ortalama:185  Bugün 1 Ziyaret var  Sitede 1 kişi var  IP:34.201.9.19