TürkçeYönetim Genel Kurul Tutanakları Bankla Hesap No.larımız Foto Albüm Duyurular Yönetim Planı Personelimiz Yönetimden Teşekürler Mavi Bayrak Köşemiz. Faliyet Raporları Çevre Eğitim Etkinlikleri Sitemiz Hakinda Basin Haberleri Kültür ve Sanat günleri SİTEMİZİN TARİHÇESİ SAHİLKENT SPOR KULÜBÜ


2013/2014 F.R

İzlenme 4282


12 Temmuz 2014

 

 

Sayın kat malikleri ve üyelerimiz,

 

Sayın kat maliklerimiz, bildiğiniz gibi 2012 Ağustos ayında göreve geldikten sonra, sizlerin hakketmiş olduğu daha güzel ve huzurlu bir site ortamı yaratabilmek için gece- gündüz, yaz-kış demeden yönetimimiz çalıştı. Bu çalışmalar esnasında görevimizin getirdiği sorumluluk çerçevesinde istemeden de olsa, gün geldi dostlarımızla dahi zor anlar yaşadık, belki istemeden de olsa onları kırdık, bundan dolayı bu üyelerimizden, dostlarımızdan Yönetim Kurulu Başkanı olarak ben özür dilerim.

 

Takdir edersiniz ki 229 üyeye sahip olan sitemizde  ortak yaşam alanlarının yenilenmesi başta olmak üzere her konuda ortak bir karar oluşturmak maalesef her zaman mümkün olmuyor. Biz bu durumlarda hiçbir üyemize veya bir gruba imtiyaz vermeden doğru olduğuna inandığımızı yapmaya çalıştık. Bu işleri yaparken bana tam destek veren Yönetim Kurulu arkadaşlarıma ve ada başkanlarına TEŞEKKÜR ederim.

 

Özelikle bu çalışmaların başarıya ulaşmasında bana her konuda destek veren, Sayın Ömer Bazman bir çok üyemizin bildiği gibi 18 Mayıs 2014 günü geçirmiş olduğu ani kalp krizi neticesinde aramızdan ayrılmış bulunmaktadır. Hepimizin başı sağolsun. Abiliğiyle bana çok şey öğretti, yol arkadaşı oldu; dostluğu, mertliği, yardım severliğiyle bize enerji kaynağı oldu. Başta bana vermiş olduğun destek ve sitemize vermiş olduğun hizmetlerden dolayı SANA ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM. Başta ailesine ve tüm sevenlerine Allah sabır versin.

 

Ömer Bey’in aramızdan ayrılmış olmasından dolayı, bu sene mutlaka aksayan bazı işler olacaktır. Onun kaybından sonra, sağ olsun Sayın Mete Çağ onun yerini doldurmak için elinden geleni yaparak yönetimimizin yükünü hafifletmeye çalışmıştır. Ona da hem kendim hem de sitemiz adına teşekkür ederim.

 

Ayrıca iki sene zarfında bizlere destek veren site üyelerimiz, tecrübe ve bilgilerini bizlerle paylaşan eski yönetim kadrolarına, isimlerini tek tek sayamayacağım kadar çok üyemize hem kendi adıma hem de sitemiz adına teşekkür ederim.

 

Bildiğiniz gibi sitemizin ilk defa 2013 yılında düzenlemiş olduğu gecelerle, hem site sakinlerimizin eğlenmesi, hem de özlenen yakınlaşma, sağlanabilmiştir. Bazı konularda aynı fikirlerde olmasak da birlikte kısa yaz tatillerimizi geçirdiğimiz sitemizde huzur ve saygı çerçevesi içinde yaz tatilimizin geçmesini tüm site üye ve ailelerine temenni ederim.

 

Saygılarımla,

Gürsel Uslu

 

 

Engürü Sitesi

Birlik Yönetim Kurulu Başkanı

 

 

ENGÜRÜ SİTESİ

BİRLİK YÖNETİM KURULU

                                                                                                                    12 Temmuz 2014

 

Sayın kat malikleri ve üyelerimiz.

 

Sitemizin olağan Genel Kurul toplantısı, aşağıda belirtilen gündemi görüşmek üzere  3 Ağustos 2014 Pazar günü saat 10:30 idare binasının yanındaki yeni toplantı salonunda, çoğunluk olmadığı taktirde 10 Ağustos 2014 tarihinde aynı yerde ve saatte yapılacaktır.

 

Yönetim planı gereği 2014-2015 dönemi Ada Başkanları seçiminin Temmuz ayı içinde yapılması gerekmektedir. Herhangi bir nedenle toplantıya katılamayacak olan kat maliklerinin, isterlerse  kendilerini  temsil edecek vekillerini belirleyen vekaletnamelerini yazılı olarak vermeleri gerekmektedir. (Üyelerimizin bir kısmının şehir dışı veya ülke dışında bulunmalarından dolayı, fax veya e-mail yoluyla verilen vekaletler geçerlidir. Ada başkanlarının bu konuya dikkat etmeleri önemle rica olunur.)

 

Yeni Ada Başkanlarının, en geç 1 Ağustos 2014 Cuma günü saat 17:00 ye kadar adalarında seçilen ada başkanları ve yardımcıları ile ilgili Site yönetimine, bilgi vermesi gerekmektedir.  Ayrıca geçen sene başlattığımız, Genel Kurul öncesi ada başkanlarının toplanarak; adalarının istek ve düşüncelerini diğer ada başkanlarıyla paylaşması ve Genel Kurul öncesi mutakabat oluşturmaları Genel Kurulumuzda alınacak kararlar açısından çok olumlu olmuş, bu sayede bir çok karar oy birliğiyle alınabilmiştir. Bundan dolayı yeni seçilen ada başkanları 2 Austos 2014 Cumartesi saat 21.30’da toplantı salonunda bulunmaları önemle rica olunur.

 

Genel kurul toplantımıza, bütün kat maliklerimizin katılmalarını önemle rica ederiz.

 

  Saygılarımızla

ENGÜRÜ SİTESİ BiRLiK YÖNETiM KURULU

 

 

Gürsel Uslu      Funda Üstün       Fevziye Çağ

 

Gündem:

1-    Açılış, yoklama saygı duruşu

2-    Divan başkanı ve katip üye seçimi. (Başkanlık Divanına yetki verilmesi,)

3-    Yönetim kurulu faaliyet raporunun okunması.

4-    Denetim kurulu faaliyet raporunun okunması.

5-    Gelir Gider raporunun okunması.

6-    Yönetim ve Denetim kurulları raporlarının ayrı ayrı görüşülmesi ve ibra oylaması yapılması.

7-    Yönetim kurulu seçimi,

8-    Denetim kurulu seçimi,

9-    2014 - 15 dönemi için tahmini bütçe görüşülmesi. Ada kararlarının okunması, Yapılacak işlerin belirlenip oylanması.

10-Aidatların tespiti

11-Dilek ve temenniler

12-Kapanış

 

ENGÜRÜ SİTESİ BiRLiK YÖNETiM KURULU

2012-2013 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

 

 

Sayın Kat Malikleri;

 

Yönetim kurulumuz, 04 Ağustos 2013 tarihli olağan genel kurul toplantısında  alınan kararlar doğrultusunda çalışmış ve rutin işlerin dışında aşağıdaki faaliyetleri gerçekleştirmiştir.

 

1.1   Web sayfamız üçer aylık periyotlarla güncellenmektedir. Web sayfamızda sitemizle ilgili tüm bilgileri bulmanız mümkündür.

1.2   Site personelimiz Ramazan Çelik bu yılbaşı itibariyle emekli olmuş, tüm tazminatı ödenmiştir. Kendisine sitemize vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder, emekliliğini sağlık ve huzur içinde geçirmesini temenni ederiz.

1.3   Baz istasyonuyla ilgili  Yönetimimizce seçilmiş komisyon raporu ektedir, Maalesef Ayvalık’ta lehimize çıkan karar (Baz istasyonunun başka bir yere taşınması) Yargıtay’da aleyhimize bozulmuştur. Dosya tekrar Ayvalık Mahkemesi’ne gönderilmiştir. 17/07/2014 te dosyamız Ayvalık Mahkemesi’nce tekrar incelenecektir. Ancak Ayvalık Mahkemesi’nce verilen kararın, hakimin tayin edilmesinden dolayı yeni gelen hakimin Yargıtay kararına karşı, ilk kararda direnmesi zor gözükse de, Komisyon üyelerimiz ellerinden gelen çalışmaları yapmaktadır. Eğer yeni hakim Yargıtay’ ın vermiş olduğu kararı onarsa hukuki yoldan bu istasyonu kaldırtma şansımız çok azalacaktır.

1.4   2012 yılında başlattığımız, tüm plajlarımızı yenileme çalışması devam etmiş, gerekli yerlerde düzeltmeler ve yeşillendirme çalışmaları yapılmıştır.

1.5   Bildiğiniz gibi 2013 sezonunun başında, yollarımızın bozukluğunu gerekçe göstererek, Ayvalık Minibüsçüler Derneği karar alarak, sitemize minbüsleri ile girmeme kararı almışlar ve bu kararı uygulamaya koymuşlardır. Bunun üzerine site sakinlerimizin bir bölümü imza toplayarak,  bir bölümü de ferdi olarak bu durumu Ayvalık Belediyesi’ ne şikayet etmişler ama maalesef bir sonuç alamamışlardır. Yönetimimiz Temmuz ayının başında Dernek Başkanı’yla  görüşerek, üyelerimizin yaz sezonunda mağdur olmaması için minibüslerin sitemize ivedilikle girmesini sağlamış ve minibüs şoförlerinin rahatsızlığı olan yollarımızın bozukluğunu Teknik Güç Birliği’ yle görüşerek en kısa zamanda çözmeye çalışacağına söz vermiştir.

1.6   Teknik Güç Birliği Başkanı Sayın Kemal Sipahioğlu’yla bu konuyu görüşüp bir çözüm aradık, o da yolların yapılmasında hem fikir olduğunu; hatta daha önceki yönetimlerle de bu konuyu daha önce görüştüğünü ama maalesef iki sitenin aynı anda bütçe ayırarak bu yolları  yapmasının mümkün olmadığını bize ileti. Kendilerinin Ekim-Kasım aylarında bu yolları yapmak için bütçelerinden en erken para ayarlıyabileceklerini Yönetimimize iletmiştir. Ben de Engürü Sitesi’nin bütçesinin de o an itibariyla uygun olmamasına rağmen, Kemal Bey’e, kendisini daha önceden tanidigim ve kendisine güvendiğim için, eğer kendisi de uygun görürse yollara hemen başlayarak ödemeleri kendim şahsen yapıp bu paraları daha sonra Site’nin  bütçeleri uygun olduğunda bana verebileceğini ilettim. O da bu teklifi kabul etmiş ve ortak yollarımız yapılarak siz değerli üyelerimizin, bilhassa minibüsle ulaşım sağlayan üyelerimizin  mağdur edilmemesi sağlanmıştır.

1.7   2367 m2’ lik ortak yolumuz Teknik Güç Birliği’yle yapılmıştır. Teknik Güç’ le yollarımız yapılırken üyelerimizin mağdur olmaması için 3 teknik ekip kurularak yolların yapımı hızla gerçekleştirilmiştir.

1.8   Bu yollar yapılırken üyelerimiz ve diğer ada başkanlarından gelen istek ve ricalar üzerine 2014 yılı bütçemizde 250m yol yapımı olmasına rağmen site yollarımızın hemen hemen tümü elden geçirilmiştir..

1.9   Sahil boyunca yaptırılmış olan plastik koltuklardan kırılan ve bozulanların yerine yeni banklar yapılmıştır.

1.10       Sulama boruları çürüyen bölümler yenilenmiş, çevre yeşillendirilmesine katkı sağlanmıştır.

1.11       2013 yılında Palmiye Plajı’mıza TUCEV’ le birlikte çalışılarak Mavi Bayrak kazandırılmıştı. İlk yılımızda plajımız TUCEV tarafından üç kere teftiş edilmiş, plajımız bu teftişleri başarıyla geçerek bu yıl da Mavi Bayrak’la ödüllendirilmiştir.

1.12       Maalesef geçen sene Ayvalık ilçemizde yaşanan su sorunundan plajımızın resmi açılışı Ağustos ayının sonunda yapılabilmiştir. Yönetimimiz ne olursa olsun Belediye’yle ilişkilerimizin iyi tutulmasına inandığından Belediye Başkanı’mız ve Ayvalık Encümen üyelerini su aktığı zaman getirerek açılışı gerçekleştirebilmiştir. (Böylelikle Belediye mensuplarına yapılabilecek bir protesto ortamı oluşmamasına dikkat edilmiştir.)

1.13       2013 yılında Mavi Bayrak’ın korunabilmesi ve gençlerimize spor olanakları sağlanabilmesi amacıyla, 9 site üyemizin öncülüğünde Sahilkent Spor Kulübü kurulmuştur. İlk yılını 140’ın üzerinde üye ile tamamlamış ve Palmiye Plaj Büfesi’ni işletmiştir.

1.14       Ağustos ayı içinde ilk Genel Kurul Toplantısı’nı yapmış ve bu toplantı sonucunda Abdullah Mustafa Köker (Başkan), Mustafa .......... Baskan Yardımcısı, Mustafa Akgün (üye), Gürsel Uslu (üye), Birol Üstün (Muhasip üye) iki yıllığına seçilmiştir. İlk yılında eksiklikleri olmasına ve bazı üyelerimizin bu oluşuma karşı düsünceleri olmasına rağmen ilk yılıni bana göre başarıyla tamamlamıştır.

1.15        Ilk yilinda sitemize 10.000 Türk Lirası Büfe ve plaj ekipmanlarının (şezlong, gölgelik,vs) kullanım hakkı için kira ve işletme gideri ödenmiştir. Ayrıca plajda çalışan personel için de 14.000 Türk Lirası sitemize bağışlanmıştır. Diger bir deyişle, sitemize toplamda 24.000 TL katma değer kazandırılmıştır.  Ayrıca Sitemizde yaz boyu çalışan geçici personelin yemek ihtiyacı da Sahilkent Spor Kulübü tarafından karşılanmıştır.  

1.16       Bunula birlikte bazı üyelerimiz, plaj ekipmanlarının Sahilkent Spor Kulübü’ne kiralanarak plaj bakım, temizlik yükünün Engürü Sitesi bütçesi yerine Sahilkent Spor Kulübü tarafından karşılanmasına karşı olduklarını Yönetimimiz’e iletmiştir. Ayrıca bazı üyelerimiz, “ Parasını biz verdik, neden kullanmak için ayrıca 100tl üyelik ödüyoruz?” sorusunu bizlere sormaktadır. Biz de bu üyelerimize sitemize gelir sağlayabilmek için bu ekipmanları Sahilkentspor Kulübü’ne kirladığımızı ve takdir edersiniz ki  ticaret binasındaki dükkanların da üyelerimize ait olduğunu ve buraları da kiralayarak Yönetimimize gelir sağladığımızı iletiyoruz. Kiraladığınız bir mal için “Bunun parasını ben verdim, istediğim zaman istediğim gibi kullanabilirim.” diyemezsiniz. Bu husus da verilen örneğin tıpa tıp aynısıdır. Yukarıda belirttiğimiz gibi Yönetimimizin bunu yapmasının temel nedeni hem Mavi Bayrak’ımızı koruyabilmek hem de gençlere ve çocuklarımıza spor imkanları oluşturabilmek adına, Engürü Sitesi bütçesini zorlamadan bunu gerçekleştirebilmektir. Bildiğiniz gibi geçen sene Encümen kararıyla Plaj Büfesi’nin kulannım hakkını Engürü Sitesi adına biz aldık. Bunu Sahilkent Spor Kulübü adına da alabilirdik ama kontrolün Engürü Sitesi Yönetimi’ nde olması amacıyla böyle olmasının doğru olacağını düşündük.

1.17       Geçen sene itibariyle başta 120 şezlong (120x80tl=9,600.tl) ve 100 gölgelik (100x50tl=5,000tl) olmak üzere toplam 15-20 bin liralık maliyeti olan plaj ekipmanlarının  Sahilkent Spor Kulübü’ne sağladığı katma değer 24 bin lira civarındadır. Geçen sene sadece günlük şezlong kirasından (5tl) elde edilen gelir yaklaşık 3 bin tl civarındadır.

1.18       Sahilkent Spor Kulübü kar amaçlı bir kuruluş değildir. Yönetim kadrosu nun çoğu Engürü Sitesi üyelerinden oluşmakta ve gonüllü olarak çalışmaktadırlar. (Hiçbir yönetici harcırah, huzur hakkı gibi bir ücret almamakla birlikte ceplerinden gerektiğinde harcama yapmaktadırlar.)

1.19       Bununla birlikte üyelerimizin çoğunluğu Engürü Sitesi için yıllık 100 tl olan Sahilkent Spor Kulübü’ne üyelik ücretinin, Engürü bütçesi tarafından karşılanmasını uygun görürse; (Lütfen bu konuyu ada toplantınızda netleştirerek ada başkanınıza yetki verin.) Bütçe görüşmelerinde 7.5 tl ek ödenek ayırarak (7,5x12ay=90 tl) Engürü yönetimi bu ödemeyi Sahilkent Spor Kulübü’ne tüm site üyeleri adına yapabilir. Böylece üyelerimizin tek tek Sahilkent Spor Kulübü’ne ödeme yapmasını ortadan kaldırabilecek bir çözüm oluşturabiliriz.

1.20       Geçen sene Sahilkent Spor Kulübü tarafından işletilen büfe, maalesef üyelerimizin bazılarının yoğun eleştirisi, bilhassa her gün sabah 9’dan gece 11-12 ye kadar hiçbir beklentisi olmadan gece gündüz çalışan Spor Kulübü kurucu yönetim kurulu başkanı Mustafa Bey’i ve beni çok üzmüştür, bundan dolayı bu sene büfenin Spor Kulübü tarafından işletilmemesi kararını, Sahilkent Spor Kulübü Yönetimi ve Enguru Sitesi B.Y kurulu olarak aldık. Bu karar doğrultusunda bu büfeyi işletebilecek,  bu konuda bilgi ve tecrübesi olan ve sitemiz için en iyi servisi verebilecek kişinin araştırmasını yaptık. İlk teklifi daha önce Bodrum Beach Club’ da işletme müdürlüğü yapmış olduğunu duyduğumuz Özge Dinler’in (üyemiz) kız kardeşine Mart ayında yaptık. O da bizim teklifimize teşekkür etmiş ama iş ve aile nedenlerinden ötürü yardımcı olamayacağını iletmiştir. İkinci teklifimiz daha önce sitemizde personel olarak çalışan ve senelerdir Düçmen Sitesi’nin önündeki plaj büfesini işleten Nihat Bey’e yapılmıştır. O da Düçmen’in daha az poyraz aldığını ve yalnız olduğundan iki yeri işletmesinin uygun olmayacağını bize ileterek teklifimize teşekkür etmiş ve teklifimizi geri çevirmiştir. Üçüncü olarak Teknik Güç Birliği’nde başarıyla işleten işletmecilere teklif götürülmüştür. Onlarla yapılan görüşmeler sonucunda bizim onlara verebileceğimiz alanların onların bizden istemiş olduğu alanla farkından dolayı onlarla da bir anlaşmaya varılamamıştır. Bundan dolayı geçen sene Mitralyoz Burnu’nu işleten ve hava şartlarından ötürü maalesef zarar etmesine rağmen siteye kirasını düzgün ödemiş olduğundan bir seneliğine Murat Sanma’ya kiralanması Site Yönetim Kurulumuz ve Sahilkent Spor Kulübü yönetimince uygun görülmüştür.(5 Bin tl Kira ve işletme bedeli toplamı karşılığı)

1.21       Sahilkent Spor Kulübü bu sene sadece plaj ekipmanlarının işletmesini yapacaktır, bu işlem için sitemiz yıl sonunda üye sayısına ve şezlongların kullanımından toplayabileceği gelir doğrultusunda Sitemize 5 -15 bin tl arasi bir katma değer sağlayacağını beklemekteyiz.

1.22       Eski işletmecimiz Coşkun Açıkalın ile Mart (2013) ayında üyemiz İlyas Baykal Bey’in şahitliğinde bir toplantı yapılmış; bu toplantıda 2012 yılından başlayarak yapılan değişim ve bu değişimden ötürü tüm site işletmelerinin kira dışında işletme ödemesi ve bu ödenen işletmeler ile ticaret merkezinin ve tuvalet temizliklerinin bahsi geçen işletmeciler tarafından değil Yönetim tarafından yapılacağı, bundan dolayı işletme bedeli olarak Haziran 2013 tarihinden başlayarak aylık 100tl dükkanların ödemesi düşünüldüğü kendisine iletilmiştir. Sonuç olarak o tarihte bunu kabul etmesine rağmen yazın bu ödemeyi yapmamıştır. Ben Coşkun Açıkalın’ı 14 yaşımdan Teknik Güç Birliği restorantını işlettiği dönemden tanırım, bu süre içerisinde kendisiyle ne benim ne de dostum abim rahmetli Ömer Bey’in, hiç bir sorunu olmamasına rağmen, geçen sene sitemizde yaşanan değişiklikten dolayı para kazanamadığını, bunun da sorumlusunun site yönetimi olduğunu ida ederek, Sizleri temsil eden yönetimimizle istenmeyen tatsız olaylar yaşanmasına sebebiyet vermiştir.  Bundan dolayıda kira ödeyemiyeceğini bize ağustos ayı itibariyle iletmiştir. Sonuç olarak Ocak 2013- Temuz 2013 kirasi 1500Tl ve Temmuz ayından dükkanlaıi boşalttığı Ekim ayına kadar kendisinden hiç kira ve işletme gideri alınamamıştır. Biz de dükkanları boşalttırarak kontratı karşılıklı  fesh edip, noterden tahliye edeceğinin taahüdünü alarak kendisi hakkında yasal işlem yapmadık. Senelerdir sitemize hizmet etmiş ve son yıllarda para kazanamadığını söylemesi üzerine, kendisi hakkında ödemediği kiralar için Yasal işlem yapılmasının,  uygun olmadığını düşündük.

1.23       Boşalan market ve cafe/restoran için araştırma yapılmış, bu araştırma sonucu sitemize senelerdir hizmet eden İlhan Kanim, bekçilik görevinden ayrılması ve tazminatını alması koşuluyla buraları ailesi ile birlikte işletebileceğini bize iletmiş, bu teklif de yönetimimiz tarafından uygun görülerek, İlhan Kanim’e market ve kafeterya için ne kadar yıllık kira ve işletme gideri ödeyebileceği sorulmuş; o da 5000Tl teklif etmiş ve bu teklif yönetimimizce kabul edilmiştir. 17 bin üzeri tazminatı tutmuş bu rakamdan 5 bin kesilerek tazminatı ödenmiştir. (Yani tazminatı tamamıyla ödenmiş ve dükkan kira ve işletme bedeli de peşin olarak alınmıştır.)

1.24        Sahilkent Spor Kulübü’ne bağlı olarak Ağustos ayında açmış olduğumuz “Köfteci” de, geçen sezon Şirinkent’te aynı işi yapan pastahane işletmecilerine  teklif edilmiş ve İlhan Kanim’e yaptığımız gibi Pastane işletmecilerine de ne kadar kira ödeyebilecekleri sorulmuş, onlar da Şirinkent’ te 700tl ödedikleri sezonun çok kısa olmasından dolayı daha yüksek kira vermelerinin zor olacağını, kira ve işletme gideri olarak toplam  en fazla 1000tl ödeyebileceklerini bize iletmişlerdir. Ben de kendilerine 1000tl nin diğer işletmelere oranla düşük kaldığını,  bundan dolayı 1000tl de kendim şahsım olarak  yardımda bulunarak, buranın da 2000tl kira ve işletme gideri toplamına  verilmesi sağlanmıştır.

1.25       2013 yazında üyelerimiz, Batı Plajı’na da bir Büfe açılmasının o alanı kullanan üyelerimiz için yararlı olacağını bize iletmiş, biz de o alana da bir seyyar Büfe koyup yasal izin işlemlerine başladık. 2014 Mart ayında da Encümen kararıyla Büfe kurma talebimiz yasallaşmıştır. Geçen Ağustos’ta deneme amacıyla Ümit …… ve ailesi tarafından işletilmiş, kendisi ve ailesi site üyelerimiz tarafından beğeniyle karşılandığından bu sene de buranın işletilmesi 1 yıllığına Ümit ve ailesine 1000tl işletme bedeli karşılığı bırakılmıştır.

1.26       Bildiğiniz gibi ilk seçildiğimiz Ağustos 2012 yılında Mitralyöz Burnu’nun temizliğine başlamış ve belediyeden izin alabilmek için geçici bir ahşap büfe yaparak belediyeden bu alan için büfe/kafeterya izni almıştık.  Bu büfe geçen sene hizmet vermesine rağmen rüzgârdan bu alanı rantabl kulanmanın zor olduğu görülmüştür. İlk seçildiğimiz günden bugüne Yönetimimizin bu alana Aliağa’dan bir kaptan köşkü getirerek bir kapalı alan oluşturma projesi vardır. Bu sene çoğumuzun gençliğinden veya çocukluğundan hatırlayacağı Aşk Gemisi Aliağa gemi söküme gelince bu projeyi gerçekleştirmemizin tam zamanı olduğunu düşündüm ve düşüncemi işletme Müdürümüz Rahmetli Ömer Bey’le paylaştım, o da; her zaman olduğu gibi yanımda olduğunu ancak  geçen sene teklif ettiğimiz bütçenin %65 geçtiğini ve bu bütçede 250 metrekare yol yapımı olmasına rağmen yaklaşık bunun 10 katının yapıldığını çok harcama yaptığımızı bu projeyi daha sonraki yıllara ertelememizin doğru olacağına  beni ikna etti

1.27       Sitemizde aciliyet gerektiren ve tehlike arz eden kaldırımlarda yenileme ve düzeltme çalışmaları yapılmıştır. Bu çalışma esnasında da kendi evlerinin önüne kaldırım yapan üyelerimiz hâkli olarak herkesin kendi evinin önünü kendisinin yapmasının, bunu site yönetiminin yapmamasının doğru olacağını   yönetimimize iletmiştir. Evlerinin önünü yapmayan üyelerimizin bir kısmı da bu alanların belediyeye ait olduğunu, belediyenin yapması gerektiğini, kendilerinin yapmadığını ve yapmayacağını bize iletmiştir. Yönetimimiz belediyemizin ekonomik sıkıntıda olduğunu bildiğinden ve belediyemiz Ayvalık merkezindeki kaldırımlara dahi yetişemediğinden aciliyet ve tehlike teşkil eden alanlarda kaldırım çalışmalarını yapmıştır.

1.28       Mevcut bulunan iskelelerimizin gerekli yerlerine boya ve cila işleri yapılmıştır.

1.29       Çocuklar ve gençler için futbol ve voleybol sahası temizletilmiştir.

1.30       Mitralyöz Burnu’yla yada baz istasyonuyla batı plajımız arasında kalan alanın otlar içinde olduğu bu bölgede yaşayan üyelerimiz tarafından bu alanda da yönetimimizin çalışma yapması 2013 yaz sezonunda istenmiştir. Biz Yönetim olarak bu yıl, bu alanda temizlik ve yeşillendirme çalışmaları yapacağımızı bu bölgede oturan üyelerimize geçen sene itibariylen ilettik. Onlar da bu alanın kayalık olduğunu, üzerine toprak dökülerek yeşillendirme çalışmasının kot farkını daha da yükselteceğini bize ileterek kotun düşürülmesini istemişlerdir. Biz de bu üyelere bu işlemin Engürü Sitesi bütçesinden yapılmasınınn uygun olmadığını, eğer istiyorlarsa kendi aralarında para toplayarak bu işlemi yönetimin yeşillendirme çalışmasından önce yapmalarını kendilerine ilettik,  o üyelerimiz de kendi aralarında para toplayarak bu işlemi yaptılar, yönetimimiz de gerekli topraklama ve bitki dikim işlemini yaparak bu alanı da 4000 fide ile yeşillendirmiştir. Ayvalık’taki su sorunu yüzünden çim yerine daha az su isteyen bitkiler seçilmiştir.

1.31       Bazı üyelerimiz bu alanın doğal bırakılmasının daha uygun olduğunu, doğal otların temizlenerek bitki dikiminin yanlış olduğunu bize söylemiştir, biz de bu düşünceye saygı gösterdiğimizi ancak bu otların aslen bütün site alanındaki bitki örtüsü olduğunu, hepimizin evimizin bahçesindeki bu otları söküp çim-gül gibi bitkiler diktiğimizi, şimdi bu alanda yaşayan üyelerimize bu otların doğal ve daha güzel olduğunu anlatmanın mümkün olmadığını ilettik.

1.32       Maalesef geçen sene Ayvalık ilçemizde yeni yapılan Altınova-Ayvalık boru hattının inşası esnasında yapılan teknik bir hatadan dolayı Ayvalık ve çevresi su sorunu yaşadı. Bu acil durumda Yonetimimizin doğrudan işi olmamasına rağmen üyelerimizin sorun yaşamaması veya en azından hali hazırda yaşadıkları sorunu azaltabilmek için,  tankerlerle su getirerek hiç suyu kalmayan üyelerimize 1 ton su vermeye çalışmıştır. Ayrıca bu krizi fırsata çevirmeye çalışan, traktörle su taşınarak fahiş fiyatla sitemizde su satılmasının önüne geçmek adına bir traktörcüyle anlaşarak tankerini üyelerimize 50tl gibi sabit bir fiyattan vermesi ve her su verdiği 4 evden sonra da yönetimimizin deposuna 1 tanker ücretsiz su vermesi sağlanmıştır. Böylelikle kriz anında bile ortak tuvaletlerimizin su ihtiyacı karşılanabilmiştir. Geçen sene bir çok üyemizi bu sene için tedbir almaları konusunda uyardım. Belediye seçimlerinin Mart 2014 sonuna geldiğini, bu tarihten sonra da hangi aday kazanırsa kazansın, boru hattının eğer (bu yeni yapılan hat) acilen yenilenmemesi durumunda  bu sorunun tekrar yaşanabileceğini  bilmelisiniz.

1.33       Üzülerek söylemem gerekir ki site aydınlatmalarımızın çoğu kendini bilmez kişi veya kişiler tarafından (sarhoş olduğunu düşünmekteyiz) kırılmıştır. Bunun üzerine aydınlatmalar değiştirilmiş ve  aydınlatma karpuzları daha yüksek noktalara konmuştur.

1.34       Bildiğiniz gibi bu sene sitemizde güvenlik kameraları ile site güvenliğini arttırma planımız, Ömer Bey’in aramızdan zamansız ayrılışından dolayı, örnek kamera alınmasına rağmen, maalesef hayata geçirilememiştir ve seneye bırakılmıştır. (Ayrıca Şirinkent Sitesi Emniyet’le birlikte çalışarak yeni güvenlik sistemleri yaptırmıştır. Bu sistem de araştırılarak yeni bir sistem yapılması uygun olacaktır.)

1.35       2013-2014 Genel Kurulu’nda almış olduğumuz karar doğrultusunda sitemize ikinci el bir traktör alımı için  mart ayında Ömer Bey’le yapmış olduğumuz araştırma sonucunda bulduğumuz, bütçemize uygun 20-25 bin lira arasındaki traktörler maalesef içimize sinmemiş ve traktörlerin Hindistan menşeyli oluşundan dolayı vazgeçilmiştir ve seneye bırakılmıştır. Mart ayında bitki ve çevre temizlik işlerimiz başladığından dolayı daha önceki senelerdeki gibi günlük 100 liraya traktör kiralanması yerine sezonluk şoförsüz traktör kiralanmasının daha uygun olacağı düşünülerek araştırma yapılmış ve aylık ortalama 1000tl civarında traktörler bulunmuştur. En iyi teklif sanayide traktör tamircisi olarak çalışan birinden gelmiştir: 4000tl’ ye sezonluk traktör teklif etmiştir. Bunun üzerine eski traktörcümüz İsmail’le görüşülerek yeni bir anlaşma yapılmış ve  6 aylık traktör 3750 tl’ye mal edilmiştir. (Günlük salt traktör maliyeti yaklaşık 20 liradır. Buna ek olarak mazot parasına mal olacaktır.) Böylelikle traktör maliyetimiz düşürülmüş ve traktör ile yapılabilecek iş hacmimiz artırılmıştır.

1.36       Geçen sene yollarımızın yenilemenmesinden dolayı, kumla beslenmesi gerekmiştir buda toz olayına sebep verdiğinden geçen yaz yollarımızın sulanarak tozun önlenmesine çalışılmıştır. Aynı şekilde maliyet düşürülmesi amacıyla bu yaz 1350 liraya su tankeri alınmıştır. Günlük maliyet 100 liradan çok daha aşağılara çekilecektir.

1.37       Bildiğiniz üzere sitemizden 2 personel ayrılmış ve geriye sadece 2 personel kalmıştır. Bu iki personel sabah 8 den başlayarak sulama, teknik bakım, boya, badana, ilaçlama, gübreleme vb gibi birçok acil işe koşturmaktadırlar. Bu işlerden sonra 229 evden çöp toplaması da fazlasıyla yorucu bir mesaidir. Ayrıca  site personelinden anladığımız kadarıyla bazı üyelerin maalesef bu personele “çöpçü gel, çöpçü neredesin” şeklinde hitaplarda bulunması, bu kişilerin motivasyonlarını bozmaktır. Bundan dolayı yönetimimiz iki personelle bu işi yapmakta zorlanmakta ve çözüm arayışındadır. Üyelerimizin bu konuda anlayışlı ve hassas olmalarını beklemekteyiz.

1.38       Geçen yaz çocuklarımız için, site sakinlerinden Baybars Bey’in de yardımlarıyla geceleri çocuklarımıza sinema gösterimleri düzenlenmiş, böylelikle çocuklarımızın kaynaşması ve güzel zaman geçirmesi sağlanmıştır. Ayrıca bazı gecelerde de “Çocuk Disco’su” düzenlenerek onların eğlenmesi sağlanmıştır. Yönetim Kurulumuz kendisine teşekkür eder.

1.39       Geçen yaz yine üyelerimiz için Sahilkent Spor Kulübü’nde bir site sakinimizin yardımlarıyla “platez” imkanı sağlanmıştır. Şu an itibariyle bütçemizin profesyonel hocalar tutarak bu gibi etkinlikleri düzenlemesi mümkün olmadığından bu tarz etkinlikler diğer üyelerimizin yardımlarıyla düzenlenmektedir.

1.40       Geçen yaz ilkini düzenlemiş olduğumuz gece eğlencesine büyük ilgi olmuş, ilk olmasına rağmen katılımın yüksek olması, üyelerimiz arasında yakınlaşma sağladığından ve sosyal ilişkileri arttırdığından bu yıl da bu tip geceleri Engürü Sitesi ve Sahilkent Spor Kulübü yönetimi ortak olarak düzenlemeyi planlamaktadır.

1.41       Ayrıca sosyal duyarlılık çerçevesinde; Yönetimimiz, Çocuk Esirgeme Kurumu’ nda yaşayan çocuklar adına  gece düzenlemiştir. Bu geceye Çocuk Esirgeme Kurumu’ nda kalan çocuklar ile site üyelerimiz ve çocukları katılmıstır. Bu gecede müzik, dans ve havai fişek gösterileriyle çocuklarımızın güzel bir gece geçirmesi sağlanmıştır. Gece sonunda Yönetimimiz aracılığıyla üyelerimiz aralarında 1650TL toplayarak yetkililere bağış olarak tutanakla teslim etmiştir.

1.42       Yönetimimiz sivrisinek ilaçlamasının havadan yaz aylarında yapılmasına karşı olmasına rağmen, üyelerimizden gelen yoğun istek üzerine bu yaz üyelerimizin psikolojik olarak iyi hissetmesi babında yapmaktadır. Ama bilmelisiniz ki yazın yapılan havadan ilaçlama hem çok maliyetli hem de az etkilidir. Havadan ilaçlama ile sivrisinek popülasyonu yaklaşık  %5-%10  azaltılabilmektedir. (İlaçlama yapan aracın, yarım saat sitemizde dolaşmasının maliyeti ise 150-200tl dir) Sivri sinekle en verimli mücadele larva döneminde, kış ayında, yapılmasıdır. Maalesef sitemizin yanındaki bataklık alanın ilaçlanması sırasında, o alanda hayvancılık yapan site komşumuz Halil Af tüfeğiyle çıkarak ilaçlama yapan ekibi kovalamıştır. O da hâklı olarak hayvancılık yaptığını ve o alanın ilaçlanmasının bir çok canlıya zarar vereceğini söylemektedir. İleriki yıllarda site yönetimimizin, Halil Bey’in ve belediyemizin ortak çalışarak kimseye zarar vermeden bir çözüm bulması sivrisinek mücadelesinde sitemiz için en doğru ve ekonomik çözüm olacaktır.

1.43       Otoparkların kullanımı; geçen yaz benim de ada başkanlığını yaptığım adanın sahil cephesinde oturan üyeler, imar planındaki otaparkların kullanılarak yollara araç bırakılmamasını teklif etmişlerdir. Şahsen ben aracımı evimin önüne koymama rağmen çoğunluğa uyarak bu adada pilot deneme yaptım. İtiraf etmeliyim ki görüntü açısından bu uygulama genel olarak uygun bulunmuştur. Ayrıca aynı konu Nuri Bey ve Mahide Hanım’ın adasında da denenmek istenmiş ama o bölgede yaşayanların bir bölümü kendilerine daha yakın bir otapark alanı oluşturma isteklerini yönetime iletmişlerdir.  Ancak talepleri  tartışma aşamasında kalmıştır. Bu konuda da “İmar Planı”nda otopark alanı olarak belirlenen alanlara yakın oturan üyelerimiz, otoparkların otapark olarak kullanılmasına sıcak bakmadıklarını bizlere iletmiştir. Maalesef bazı kişilerin bu otaparkların önüne çivi atmaları diğer üyelerimizin mal ve can güvenliğini tehlikeye atacak dereceye ulaşmıştır. Ömer Bey ve site personeli bu atılan çivileri günlük toplayarak bir tatsızlık olmaması için çalışmıştır. Bu konunun ada toplantılarında görüşülerek tüm üyelerimizin görüş ve düşüncelerini ada başkanlarıyla paylaşması, eğer çoğunluk isterse otopark alanlarımızı “İmar Planları” na uygun rehabilite ederek gerekli yerlerde de belediyeyle görüşerek otopark alanları oluşturulup bütün araçların otoparklarda park etmesi sağlanabilir.

1.44       Bildiğiniz gibi geçen sene ada başkanları adalarından aldıkları yetki ile sitemizin yenilenmesi ve eksikliklerinin giderilmesi aşamasında; Genel Kurul, O.Genel Kurul ve Yönetim Kurulu kararları doğrultusunda, benim vermiş olduğum borcun, 540.000tl nin, ödenmesini kabul ederek;  isteyen üyelerin aylık taksitlerle bir yıl içinde, ekonomik açıdan o kadar rahat  olmayan üyelerimizin de iki yıl içinde ödemesini uygun görmüştür. Üyelerimizin %90’u bu ödemeleri durumlarına göre Genel Kurul kararları doğrultusunda yapmaktadırlar.  Ben diğer ada başkanlarına ve yönetim kurulu üyelerine Engürü Sitesi’nin bana olan borcu için  hiçbir faiz almayacağımı belirtmiştim. Bu kanuni gecikme faizleri Enguru sitesi bütçesine katilmaktadir. (Ekte 1 Temuz 2014 tarihine kadar 1000tl ve uzeri borçlu üyelerimizin dokumunu görebilirsiniz.)

1.45       Üyelerimizin borçlarına dikkat etmesi ve Genel kurul Kararları’na uygun ödemelerini yapmalarını temenni ederiz. Sağlık ve Ölüm gibi kontrolümüzde olmayan nedenler dışında gecikme yapan üyelerimize, gününde ödeme yapan üyelerimize saygı açısından ödemelerine dikkat etmelerini  hatırlatırız.

1.46       Yönetim Kurulumuz borcu 3000tl ve üzerine çıkan üyelerimiz için icra takibi yapmaktadır.

 

 

Aşağıdaki konular hakkında da üyelerimizi, bilgilendirmenin doğru olacağını düşünmekteyiz;

 

Geçen yıl Genel Kurul toplantımızdan sonra, ada başkanlarımızdan Nuri Özden bey, yönetimimize Ömer Bey’in ücretli işletme müdürü olarak atanmasının iyi olacağını düşündüğünü iletmiştir. Ben de kendisine, diğer ada başkanlarınında uygun görmesi koşuluyla bu konuyu Ömer Bey’le görüşebileceğimi ilettim. Nuri Bey de diğer 8 ada başkanının imzasını alarak bu teklifini Yönetim Kurulumuza iletmiştir. Bunun üzerine ben bu konuyu Ömer Bey’le paylaştım, O da benle birlikte bu işe soyunduğunu, çok yorulmasına rağmen, beni yanlız bırakmayacağını, eger işlerin daha düzgün yürümesi için işletme müdürü olarak görev yapmasının sitemiz için iyi olduğu düşünülüyorsa seve seve yapacağını bana iletti. Ayrıca ücret konusunda da sitemizin üyelerinin, borç ödediğini şuan itibariyle bir ücret kabuledemeyeceğini belirtti, bende bu konuyu daha ileri bir zamanda diğer ada başkanlarıyla birlikte ele almak üzere bıraktım. Bırakın ücret almayı Site işlerimiz için geçen sene iki kere Kocaeli’nden, sitemize gelmiş, ayrıca Mavi Bayrak konferansına sitemizi temsilen gidip katılmasına rağmen bu masrafları bile yönetimimizden almamıştır.

 

Geçen yaz canım abim rahmetli Ömer Bey yapmış olduğumuz yeşil alanların daha verimli sulanabilmesi için, Arıtma’yla görüşerek oradan yeni bir hat döşenip yeşil alanların sulanmasının sağlanmasını istemiştir. Arıtma önündeki otoparkı yapmadan onlara yeni bir boru hattı yerleştirmeyi teklif ettik. Onlarda henüz su analizlerinin tamamlanmadığını en erken Eylül sonu veya Ekim ayından sonra bize yardımcı olabileceklerini söylediler. Biz de onlara bizim için bir sorun olmadığını ama otopark alanlarını  yapmadan sitemize boru hattının hemen döşenerek Arıtmaya bir saatle bağlantı kurulabileceğini söyledik. Onlarda bize Arıtmanın öncepheden bakınca sağ tarafında tarlalara sulama yapmak için tanker dolum vanası koyacaklarını söylediler. Biz de onlara çok yakın olduğumuzu tankerle su taşımanın maliyet ve zaman açısından pratik olmadığını eğer kabul ederlerse çıkış vanalarının oraya bir boru hattı yaptırtabileceğimizi söylemize rağmen, kendilerinden net bir cevap alamadık, daha sonra yaz ayının ortası gibi otopark alanlarına karo döşemelerine, anlam veremedik. Bizde Ömer Beyle taşıma suyla bu işin verimli olmayacağını, ayrıca bizim anlamadığımız başka bir sorunun olabileceğini,  bundan dolayı çok olumlu teklifimize cevap bile vermeden, otopark alanlarını yapmaya başlamalarından anladık.

 

Arıtmadan istediğimiz gibi su alamayacağımızı anladığımızda, Ben Ömer abime canını sıkmamasını,  suyu ücretsiz belediyeden alabileceğimi söyledim. Önce anlamadı ve bu işi nasıl halledebileceğimizi sordu, ben de ona sulamak istediğimiz alanların çoğunlukla imar planı sırasında belediyeye terketmiş olduğumuz yeşil alanlar ve park alanları olduğunu, Belediye isterse kendi yeşil alanına, su saatsiz vana takabileceğini söyledim.

 

Ama takdir edersiniz ki yazın Ayvalıkta su krizi yaşanırken böyle bir ricada bulunmak yanlış olacağından bu işi kış aylarına bıraktık. Kışın Ömer Bey, beni arayarak ne zaman gelebileceğimi,  rahatsız olan annesiyle ilgilendiğini ama benim geldiğim zaman Ayvalıkta olmak istediğini bana iletti, bende seçimden önce Şubat veya Mart ayında gelebileceğimi bu işi ve diğer site işlerinin kontrolunu yapabileceğimi kendisine ilettim. Gelmeden bir hafta önce aradığımda ulaşamadım. Bir iki gün sonra tekrar denediğimde, telefonuna cevap verdi ve kap kirizi geçirdiğini bana ileti. Ben de çok üzüldüğümü ve dinlenmesi gerektiğini belirtmeme rağmen, “ yok sen geliyorsan bende Ayvalığa geliyorum” dedi ve Ayvalıkta buluştuk. Ayvalıkta Encümen üyeleriyle hemen hemen her gün ve akşam birlikte olarak,  Biz bu alanlara, zaten Belediyemizin yetişmesinin mümkün olmadığını, bitki dikim ve bahçıvanlık hizmetlerini zaten site yönetimlerimizce  yapıldığını ama sulamada zorlandığımızı, Belediyeden tek ricamızın bu park ve yeşil alanları için bir su vanası takması olduğunu, Ayvalık ilçemizin güzelleşmesi açısından yeşili korumanın önemini anlatarak ikna ettik ve gerekli dilekçemizi Belediyemize verdik.

 

Sayın Belediye Başkanımız Hasan Türközen, konuya olumlu olduğunu yanlız ayrılmalarına bir hafta kala böyle bir karara imza atmalarının ilerde sorun teşkil edebileceğine, Sitemizde maalesef bazı üyelerin sadece Yönetimimizi değil, Belediyeyide sitemiz lehine dosyaları sümen altı etmekle suçladığını bana hatırlatarak, bu işin yeni gelen yönetimce yapılmasının daha doğru olacağını bildirdi. Biz de haklı bulduğumuzu kendisine ilettik. Bunun üzerine seçimden önce kendisini de Ticaret Odası Başkanlığından tanıdığım Sayın Rahmi Gencer’le (CHP Belediye Başkan adayı) irtibata geçerek, sitemize Mart ayı sonu itibariyle kendisini getirtebildik ve o dönem mevcut üyelemizle tanıştı. Rahmi Bey sitemize geldiğinde o zaman daha Belediye seçimine bir hafta vardı. Site üyelerimizle kısa bir sohbetten sonra Rahmi Bey site sakinlerimize kendilerinden bir istekleri olup olmadığını sordu. Üyelerimizde oy kulanabilmeleri için bir araç ayarlanmasını ve belediye otobüsünün sitemizede girmesini istediklerini ilettiler, Ben hemen konuya girerek seçim için aracın kendi tarafımdan ayarlanacağını ayrıca belediye otobüs işinin de halloduğunu Haziran ayında sitemize gireceğini, üyelerimiz önünde söyledim. Kendisinden bir ricamiz olduğunu, Allah kısmet ederse yazın Belediye Başkanı olarak sitemizi ziyaret etmesinin üyelerimizi mutlu edeceğini söyledim. Kısmetse yazın kendilerini sitemize getirerek Turkcell Mahkeme sonucuna göre belki kendisinden sitemiz adına bir ricamiz olabilir. Daha öncede belirttiğimiz üzere yazın mevcut olan su azlığından, sitemizin yeşil alanlarının sulanabilmesi olayını sonbahar – kış döneminde halletmeye çalışacağız.

 

Biz yönetim kuruluna seçildikten sonra aldığımız karar doğrultusunda; Ne harcırah, ne huzur hakkı almadık ayrıca tüm yönetim giderlerini de diğer üyeler gibi tam ödeme kararı aldık ve uyguladık.

 

Bizleri üzen, bizler sitemizin hak ettiği değere ulaşması için gece gündüz çalışıp maddi manevi fedakarlıklarda bulunurken, nedenini anlayamadığımız şekilde, bazı üyelerimizin bu çalışmaları engellemek, baltalamak için ilk seçildiğimiz günden bu yana her türlü yolu denemeleri,  yönetimimizi ve sitemizi zorda bırakmak için yoğun çaba harcamalarıdır.

 

2012 – 2013 ve 2014 döneminde yapmış olduğumuz yatırımlar ve sitemize kazandırmış olduğumuz Mavi Bayrak sayesinde. Sitemizdeki evlerin değerini yaklaşık %40 -%50 oranında artırmış bulunmaktayız. (Yani 2012 yilinda yaklaşık 100,000tl eden bir ev bu sene en az 140,000tl değerine ulaşmıştır.)  Bu da yapmış olduğumuz yatırımın geri dönüş oranı en az 10 katıdır. (Diğer bir değişle yatırımımızın geri dönüş oranı %1000 dir).

 

Tabi ki yapmış olduğumuz yatırımın, maddi geri dönüş oranı önemli olmakla beraber, daha önemlisi yapmış olduğumuz çalışmalar sonucunda daha güzel, temiz ve yeni sosyal alanlarıyla üyelerimize daha huzurlu bir yaşam alanı oluşturduğumuza inanmaktayız. Boylece sitemiz, üyelerimizin layık olduğu modern ve medeni seviyeye kavuşturulmuştur.

 

İnanıyoruz ki bizden sonra gelecek yönetim de bayrağı bizden alıp daha iyi yerlere getirecektir. Biz yeni seçilecek yönetime bilgimiz, tecrübemiz ve çevremizle her desteği istendiği zaman seve seve vermeye ve yardımcı olmaya hazırız. 04.08.2013 -  03.08 2014 dönemine ait, gelir gider tablosu ve gider dökümleri ile 03.08.2014 – 02.08.2015 dönemi tahmini bütçesi ekte sunulmuştur

 

Yeni dönemin sitemize hayırlı olmasını ve seçilecek olan yeni Yönetim ve Denetim Kurullarına başarılar dileriz.

 

      Saygılarımızla,

   

ENGÜRÜ SİTESİ BiRLiK YÖNETiM KURULU

 

 

 

Gürsel USLU    Funda USTUN        Fevziye ÇAĞ

 

 

 

 16/05/2022 Gün Ortalama:91  Bugün30 ziyaret var  Sitede 1 Kişi var  IP:100.24.115.215